Eller Graduation Celebrations

You began your Eller Experience as a student. Now you enter the world with the skills to change your life—and the world.

Congratulations, Graduate!

We are so proud of the Class of 2020! Even though we can't be together in person right now, use this profile photo frame to come together as a digital community and show your Eller pride! #IAmEller

 USING This link, update your profile pic!

 

Undergraduate

Top-ranked undergraduate programs

Messages from Eller Departments


Congratulations 2020 Eller Undergraduate Award Honorees!

Accounting Alexandrea Potter
Business Economics Julia Crocco
Business Management Miranda Martinez
Economics (BA) Antonia Marcheva
Finance Daniela Cuevas
Marketing Pooja Dutta
MIS/OM Jayasangeetha Thanikachalam
Business Administration Kyle Ratcliff
Entrepreneurship Team Carly Caylor, Chris Macias, Elizabeth Barnitt, and Rachel Lindzon

Eller at The American University of Phnom Penh

Muoykong Bun 

Eller at 

Sampoerna University

Lael Tejo Putranto

Management and Organizations
Management Department Head Award Rhett Rodriguez
Management Department Red Award for Outstanding Academic Achievement and Service to the Community Caroline Haskins
Finance  
Fielding-Singh Award Paulina Gonzalez
Fielding-Singh Award Olivia Hankins
Fielding-Singh Award Steven Feeney
Fielding-Singh Award Alyssa Janakus
Finance Department Head's Award for Academic Distinction Nathanie Ngu
School of Accountancy 
Outstanding Academic Achievement in Accounting Christine Aguiar
Outstanding Academic Achievement in Accounting Gavin Korsan
Outstanding Academic Achievement in Accounting Alexandra Millward
Outstanding Academic Achievement in Accounting Ellie Neiman
Outstanding Academic Achievement in Accounting Jayasangeetha Thanikachalam
Outstanding Academic Achievement in Accounting Jessica Wherty
School of Accountancy Outstanding Senior Finalists Danielle Bernstein
School of Accountancy Outstanding Senior Finalists Alexandra Millward
School of Accountancy Outstanding Senior Finalists Ellie Neiman
School of Accountancy Outstanding Senior Finalists Jayasangeetha Thanikachalam
School of Accountancy Outstanding Service and Leadership Award Ellie Neiman
Marketing  
Thinking Forward: Leadership & Innovation in Marketing Award Skylar Binney
Sidney J. Levy Leadership in Marketing Award Jesse Hibbetts
Christiana Duarte Award Allison Ansboro
Marketing Department Academic Excellence Award Hunter Lindgren
Marketing Department Academic Excellence Award Bailey Marshall
Business Administration  
Business Administration Balancing Act Award Joshua Longhurst
Business Administration Eller Journey Award Heather Polzin
Management Information Systems
Ellerman Award for Outstanding Academic Achievement Jessica Wherty
Ellerman Award for Outstanding Academic Achievement Ryan Johnson
Ellerman Award for Outstanding Academic Achievement John Curley
Ellerman Award for Outstanding Academic Achievement Samuel Feroze
Ellerman Award for Outstanding Academic Achievement Jessica Miller
Ellerman Award for Outstanding Academic Achievement Talia Hintermeister
Ellerman Award for Leadership and Service Camden Lowe
Entrepreneurship
Outstanding Academic Achievement in Entrepreneurship Alex Elbogen
Outstanding Academic Achievement in Entrepreneurship Jake Elbogen
Outstanding Academic Achievement in Entrepreneurship Hannah Ellwood
Outstanding Academic Achievement in Entrepreneurship Samantha Oelke
Altria Values in Action Award Vanessa Campbell
Altria Values in Action Award Ryan Jackson
Altria Values in Action Award Jacob Leoncio
Altria Values in Action Award Jimena Laguna
Altria Values in Action Award Julian Hernandez
Altria Values in Action Award Martha Cress
FESO Outstanding Small Club of the Year DECA
FESO Outstanding Large Club of the Year Delta Sigma Pi
Outstanding FESO Organization of the Year Eller Management Association
Outstanding Student Organization President Brennan Feder
Sue Umashankar Global Business Program Award Kendall Pruitt
William B. Barrett Award Asma Anoohi
Marvin Fortman Award for Leadership Patrick Moffat
Apollo Leadership Award Tyler Manfrin
Apollo Leadership Award Ziah Patrick
Laura Henderson Outstanding Multicultural Student Service Award Katarina Delgado
Laura Henderson Outstanding Multicultural Student Service Award Jesus Bustillo
Servant Leadership Award Kathryn Luher
Gravity Award Emily Watson
Andromeda Award Bryan Logarta
Tom Moses Outstanding Student Organization Advisor Aimee McFarland
Ken Smith Leadership Legacy Award Hunter Lindgren
Collegiate Scholar of the Year Tyler Manfrin
Collegiate Scholar of the Year Daniela Cuevas
Outstanding Campus Partner Award Eller Facilities - Gina Wallen and Tom Ladner
Outstanding Campus Partner Award Student Wellness and Retention Team
Don Wells Outstanding Faculty Mentor Hope Schau
Eller Undergraduate Faculty Member of the in the Upper Division Eyran Gisches
Eller Undergraduate Faculty Member of the Year in the Lower Division Heather Altman
Outstanding Marketing Faculty Member Jennifer Savary
Outstanding Accounting Faculty Member Jeremy Douthit
Outstanding Economics Faculty Member Julian Romero
Outstanding Management Information Systems Faculty Member Sandeep Suntwal
Outstanding Finance Faculty Member Aazam Virani
Outstanding Business Management Faculty Member Joe Broschak
Outstanding Entrepreneurship Faculty Member Mark Peterson
Outstanding Business Communications Faculty Member Amber Owens
Outstanding English Faculty Member for Eller Students Jason Knowles
Outstanding Math Faculty Member for Eller Students Janet Sipes
Henry and Phyllis Koffler Prize Dirk Mateer

 

  • Christine Ann Aguiar
  • Julia Lynn Crocco
  • Daniela Janine Cuevas
  • John Michael Curley
  • Pooja Dutta
  • Samuel John Feroze
  • Ryan Scott Johnson
  • Hannah Rachel Kitkowski
  • Gavin Henry Korsan
  • Jessica Elaine Lange
  • Bailey Marie Marshall
  • Alexander Martino
  • Jessica Halle Miller
  • Alexandra Lynn Millward
  • Ellie Dawn Neiman
  • Wyatt Andrew Raineri
  • Gerardo Rodriguez
  • Rhett Alan Rodriguez
  • Matthew Peter Salmon
  • Jayasangeetha Thanikachalam
  • Tommy Tran
  • Jessica Marie Wherty

The Nebula Award is presented to Presidents of Student Organizations, as well as graduating members of the Eller Leadership Board, Eller Ambassadors, Eller Transfer Ambassadors, Polaris, and Eller College Dean’s Council. These organizations represent a diverse group of student leaders that serve the Eller College and our community in a variety of ways that guide our success and our shared experience. 

  • Dillon Alexander
  • Andrew Allsup
  • Asma Anoohi
  • Anthony Banks
  • Jeff Beck
  • Tyler Blanchard
  • Daniela Blanco
  • Rebecca Calomeni
  • Vanessa Chapman
  • Madisen Christoffersen
  • McKenna Crews
  • Daniela Cuevas
  • Ciara Daley
  • Summer Darden
  • Katarina Delgado
  • Dongyu Dong
  • Julie Driscoll
  • Grace Dunn
  • Pooja Dutta
  • Jake Elbogen
  • Ahtziri Esquivel
  • Christina Estrada
  • Brennen Feder
  • Allie Feriancek
  • Hayden Hicks
  • Maya Holbert
  • Adrianna Huicho
  • Yiqun Hu
  • Romzey Innabi
  • Adrian James
  • Aryan Janmejay
  • Lauren Keys
  • Hunter Lindgren
  •  
  • Bryan Logarta
  • Camden Lowe
  • Kathryn Luher
  • Tyler Manfrin
  • Helen Matz
  • Kaleigh Miller
  • Patrick Moffat
  • Ellie Neiman
  • Lauren Newby
  • Nathanie Ngu
  • Carolyn O'Laughlin
  • Kaeli Otto
  • Kendall Pruitt
  • Anna Rose Quinn
  • Sabina Quiroz
  • Erica Richardson
  • Cole Sanuik
  • Whitney Schuring
  • Kameron Shute
  • Connor Slight
  • Madison Smith
  • Grant Soffer
  • Nicholas Stavitski
  • Aubrey Steinberg
  • Tanner Strauss
  • Javier Suarez
  • Sean Tamboer
  • Jaya Thanikachalam
  • Cara Tinkler
  • Matt Treston
  • Schuyler Wagner
  • Alec Widner
  • Liz Wilcox

 

Messages from Undergraduate Seniors!

Messages were submitted by graduates to share thanks and memories with their family, guests, and peers. 

Click here!

(Videos will not play in Safari. Please view in Chrome, Firefox, Edge, or Edge Chromium)

 

Graduate

Congratulations!

Check below for further information regarding your departments celebrations.


 

Full-Time MBA - Congratulations graduate!  Click here for a video from Eller and the MBA department

Executive MBA - Congratulations graduate! For information on the Celebration Zoom session contact – Cari Wilkerson cwilkerson@arizona.edu 

 

Online MBA - Congratulations graduate! For information on the Celebration Zoom session contact – JJ Arevalo arevalo@arizona.edu 

Congratulations graduate! A printed yearbook will be mailed out to commemorate your achievement and Return here soon for a video from Eller and the Marketing Department.

 


Congratulations 2020 Eller Graduate Award Honorees!

Full Time MBA
  • Christopher Bohling
  • Charles Brands
  • Sarah Degginger
  • Scott Glogowski
  • Colin Jones
  • Kerry Lazarz
  • Trevor Scott
  • Zachary Tudor
Executive MBA
  • Julio Almeida
  • Thomas Chapman
  • Satyapriya Chaudhary
  • Melissa Cole
  • Robert Gelinas
  • Todd Horton
  • Ashley Karg
  • Temitope Marcus
  • Jeffrey Miller
  • Heidi Moore
  • Leigh Neumayer
  • Jon Reardon
  • Ken Salas
  • Thomas Sawyer
Online MBA
  • Kyle Burke         
  • Kortney Clements          
  • Leigh Anne Diener     
  • Matthew Masters 
  • Bryan McDonald
  • Julie Oritz
  • Stacia Sump
  • Sean Whitney
Master of Accounting
  • Giselle Aceves
  • Tara Autenreith
  • Hannah Barden
  • Jessica Daniels
  • Alicia Heilner
  • Emily Krizek
  • Benjamin Lynch
  • Benjamin McDowell
  • Hannah Miller
  • Jae Shin
  • Taylor Slagle
  • Jessica Stelmach
  • Taylor Van Roekel
  • Chase Wilkinson
  • John Wilson
  • Cole Woodward
Master of Science in Accounting
  • Lucia Couto
  • John Gettings
  • William Harrison
  • Ornella Kaneza
  • Haiqing Wu
  • Aron Angus (MSA Online)

Master of Science in Management Information Systems Online

  • Jessica Marie Zenger Duffy
  • Joshua Taylor Hannum
  • Christopher Michael Keough
  • Dillen Schmitt
  • Angel Velazco
  • Kwang Jin Chang
  • Julie Davis
  • Evan Gubler
  • Rebecca Macaulay
  • Karl E. Timmermann
  • Nanting Zheng
Master of Science in Management Information Systems
  • Akshita Badola
  • Harrison Heim
  • Rachel Heusser
Marketing
  • Makenna Downing
  • Rachel Lauver
  • Chantel Leon
  • Nicholas O'Neil
  • Caroline Sanford

Finance

  • Samuel David Anderson
  • Carly Baniszewski
  • Ludovico Borghi
  • Carolina Carranza Hernandez
  • Trevor Chasse
  • Lucia Couto
  • Cheng Fang
  • Chen Yuan Hsu
  • Jared Keating
  • Riley Randolph Kramb
  • Mitcheel Torres Marrujo
  • Felipe Veliz
  • Jiayun Yan

Most Valuable Professor

  • Max Hewitt

Honorable Mention Most Valuable Professor

  • Sandy Kenny

Funniest Professor

  • Jesper Nielsen

Most Inspiring Professor

  • Price Fishback 

Best Dressed Professor

  • Shyam Sunder

Best MBA Core Class

  • Diza Sauers - BCOM 510A

Best MBA Elective Class

  • Hilmi Songur & David Brown - FIN 513